KROK DO NEZNÁMA

„Tak cooo.. už se těšíš?“

Tak tuhle větu teď poslouchám skoro denně.
A čím víc se blíží můj odjezd, tím víc jí slýchávám.
Někdy mám dokonce pocit, že jsou z toho nadšení úplně všichni.
Kromě mě.

Asi se očekává, že budu skákat radostí do vzduchu. Koneckonců, slyšeli jste někdy někoho, kdo by řekl, že se měl na Erasmu špatně? Jasněže ne. Naopak od všech koho potkám poslouchám jak se mám, jak mi závidí, že by taky hned někam odjeli a že ten a tamten byl na Erasmu a byl to jeho nejlepší (půl)rok života.

Jo. Asi jo.

Jenže ono sbalit se a odjet na půl roku není vůbec tak jednoduchý, jak to zní. Když pominu všechno to papírování kolem, individuál, kterej mi předali teprve dneska (týden před odjezdem #reallyvčas), obíhání všemožných doktorů a úřadů, ukončení zkouškovýho dřív než odjedu, předání a dokončení věcí v práci, je tu asi dalších 2 miliony věcí, co musíte zařídit, než odjedete. A do toho tu je ještě druhá univerzita, která Vás zásobuje milionem emailů (na který (z větší části) vyžaduje odpověď / platbu / odeslání 150 dokumentů a který musíte nejdřív nechat podepsat na UK), komunikací kolem koleje, rozvrhu (ze kterýho do teď nechápu kdy a kam mám vlastně chodit) a odkazama na všemožný skupiny, organizace, stránky a aplikace, kde se máte registrovat. Do toho ještě půlka emailů přijde v Holandštině, takže nemám ani anung o tom, kam že to mám jít, co všechno musim mít s sebou a proč tam vlastně vůbec půjdu. Jedinou výhodou je, že Radboud University má svojí mobilní aplikaci pro exchange studenty, kde máte veškerý informace, kterých je ale vlastně tak moc, že se v tom naprosto ztrácim (i tak má ale UK co dohánět). Tak jsem třeba teprve dneska zjistila, který den se přebíraj koleje (což se třeba hodí pokud chcete vědět jaký den musíte odjet), že si „obligatory“ musim rezervovat termín v jakýmsi Stadnevimjakdál a vzít s sebou pas a learning agreement (jinak že tam asi nebudu moc bydlet? #HolandštinaNeníKámoš) a do toho mi neustále chodí emaily, že se svym online kurzem Holandštiny jsem měla začít už před Vánoci.

Oukej.

Takže kromě toho, že jsem právě teď v tý fázi „my life is kinda mess“, mám pocit, že polovinu věcí nestihnu zařídit a že si s sebou zapomenu stoprocentně něco důležitýho. A do toho se začínám smiřovat s tim, že budu muset většinu kamarádů vyměnit za hromadu cizinců na koleji, domov s rodinou a se psem za pokoj o patnácti metrech čtverečních a právnickou a práci za školu, kterou jsem viděla jenom na obrázku.

A i když věřim, že to tam bude naprosto skvělý, pravděpodobně mě tyhle pocity nepřejdou až do chvíle, kdy nasednu do (po strop naloženýho) auta a vydám se po dálnici směr Nijmegen.

Tak mi držte palce!

10 thoughts on “KROK DO NEZNÁMA

  1. Tak to držím palce! Já hrozně nemám ráda výlety, kdy nemám všechno 100% naplánované, jinak šílím a jsem v nervu a tak nějak se vůbec na nic netěším 😀 Takže když někdy pojedu v budoucnu na Erasmus, tak zřejmě si to budu plánovat… hodně dopředu. 😀
    Ať se ti líbí! 🙂
    THE WORLD BY MARIA

  2. Přesně takto bych se také cítila, kdybych se chystala někam na takovouto dobu a měla tolik vyřizování. Fakt tě obdivuji, že si do toho všeho ještě stihla dodělat všechny zkoušky dřív. 🙂

  3. Ja mám za sebou návrat z Erasmu z Holandska teď v prosinci a nikomu bych ho nedoporučila 😀 naopak, sama lituju, že jsem jela… ale každopádně hodně štěstí (je potřeba)!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *