GINTASTIC!

„Gin & tonic festival? Really?“
„Yes. It’s this weekend in Haag. And it’s amazing!“
„Excuse me then. I have to make a call.“

Když jsem se dozvěděla, že je přes víkend 17.-18. února v Haagu akce s názvem Gintastic!, která není nic víc než Gin & Tonic festival, okamžitě jsem to zavolala kamarádce do Prahy. Na ten víkend totiž měla jet za mnou a už když jsem vytáčela telefon, věděla jsem, že na to kývne. Je to snad jediná kámoška, která je schopná pít Gin s tonicem i ke snídani a na moje narozeniny vypila tolik panáků čistýho Ginu, že budu stoprocentně zdravá až do smrti. Odpověď byla samozřejmě pozitivní a já tak mohla začít shánět lístky a dopravu. Koneckonců, kdo by si nechal ujít den v prosluněném Haagu a popíjení Ginu na mole při západu slunce, zatímco se vám za zády točí ruský kolo?


When I found out that there is an even called Gintastic in Haag during the last weekend, which is nothing more than Gin & Tonic festival, I called my friend from Prague immediately. She was supposed to come that weekend to Nijmegen and by the time I called her I already knew she’s gonna say yes. She’s probably the only (female) friend who is capable of drinking Gin & tonic even for breakfast and drunk so many shots of pure Gin on my birthday last year that I’ll be probably the healthiest person until I die. The answer was „surprisingly“ positive so I started to search for tickets and transport. After all, who would miss a sunny day in Haag while drinking Gin on a pier watching the sunset with a Russian wheel behind your back?

HAAG

Haag

Haag

Do Haagu jsme dorazily krátce před polednem, kde nás na nádraží počkala Nel, která je v Haagu na Erasmu. A to se ukázalo jako velká výhoda. Náš původní plán (po tom, co jsme překvapivě zjistili, že Scheveningen není město, ale část Haagu), že z nádraží dojdeme na pláž pěšky, se ukázal jako naprostý nesmysl. Haag je totiž oproti Nijmegenu o dost větší a rozhodně centrum nepřejdete za 10 minut jako tady. Po krátké procházce jsme tak nasedly na tramvaj a po asi 15 minutách dorazily na pláž. A tam jsem poprvé začala litovat, že jsem nejela na erasmus sem (což je stejně absurdní, protože z pražský právnický ani do Haagu nemůžete). 


We arrived at Haag Centraal station few minutes before noon, where we met my friend Nel, who’s also on Erasmus in Haag. And thank God we had her because our original plan (after we surprisingly found out that Scheveningen is not a city but a part of Haag) that we will walk from central station to the beach turned out to be absolutely crazy. Haag is way bigger than Nijmegen and you cannot definitely walk through the city center in 10 minutes like here. So after quick (and beautiful) walk, we jumped on a tram and after approx. 15 minutes we made it to the beach. And that was the first moment I felt disappointed that I didn’t come to study here (even it’s absolutely absurd ‚cause my home uni doesn’t even offer that option). 

Scheveningen

Gintastic at Scheveningen

De Pier, Scheveningen

Bungee Jumping at Scheveningen

První várka | | First batch

Dutch Gin

Asi nejlepší holandskej Gin! | | Probably the best Dutch Gin!

Dutch Dry Gin

Gin

Gintastic

Flowered Gin Tonic

Flowered Tonic with Dry Dutch Gin

Co vám budu povídat, po všech těch Ginech to chtělo něco k jídlu a churros jsou zkrátka #musteat. A i když byly neskutečně dobrý, nakonec nám všem třem bylo tak špatně, že jsme až do dalšího rána nejedly. (Ale ani to nebyla překážka tomu dát si ještě jeden drink u západu slunce).

To be honest, after all the Gins we need something to put in the stomach and Churros are simply a #musteat. And even they were absolutely delicious, we all ended with huuuge stomach pain so we didn’t eat anything else until next morning. (Which surely wasn’t an obstacle to get one more Gin while watching the sunset). 

sunset, Scheveningen

…ten západ byl naprosto kouzelnej.
A já si ten den užila do poslední chvíle.

…the sunset was absolutely magical.
And I enjoyed the day to the fullest.

4 thoughts on “GINTASTIC!

  1. Takže holandský genever je vlastně gin, že? Nikdy mě ta spojitost nenapadla. 🙂 Scheveningen a vůbec celý Den Haag jsou nádherné, ráda bych se tam zase někdy podívala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *