CAFÉS OF NIJMEGEN

Krásný den!

Vzhledem k tomu, že většina posledních článků a příspěvků byla o běhání (a minimálně jeden bude následovat z nedělního závodu), rozhodla jsem se tentokrát přidat zase něco z města a života tady. Poslední dobou piju kafe čím dál víc, byly kavárny jedna z prvních věcí, které jsem sjížděla na tripadvisoru, když jsme s holkama chtěly vyrazit do města a zároveň někdě posedět, když zrovna začalo pršet. A tak Vám dneska představim moje 4 nejoblíbenější kavárny v Nijmegenu. Samozřejmě pro případ, že byste sem někdy vyrazili a nevěděli kam na dobrý kafe!

Hey!

Due to the fact that most of my last articles were about running (and one other will follow from Sunday’s Stevensloop race), I decided to post something from the city and the life here in Nijmegen again. And because coffee is my everyday drug, the cafés were the first thing I’ve been checking on Tripadvisor every time when me and my friends wanted to walk around the city and have a coffee-back-up plan in case it starts to rain. So today I will introduce you my 4 favorite cafés of Nijmegen in case you’d like to visit Nijmegen and didn’t know where to have a cup of good coffee!

Borboleta Café Nijmegen

Borboleta || web

Borboleta byla vůbec první kavárna, kam jsem zamířila po svém příjezdu nejspíš proto, že je ze všech uvedených nejblíže mojí koleji. Je totiž přímo po cestě z Talie (kolej) do centra (pokud to vezmete parkem) a jen jedna malá ulička ji dělí od řeky Waal. Řadí se rozhodně mezi klidnější a méně zalidněné kavárny (až na víkendy), ale najdete tu vše, co potřebujete. Krásný interiér, časopisy a knihy na půjčení ke čtení, milý personál složený převážně ze studentek, dobrou kávu a na menu kromě dortů i něco málo ze sendvičů, toastů, jogurtů, palačinek a dalších snídaní. Jako bonus je tu i wifi, takže tu můžete v poklidu pracovat nebo se učit.

Borboleta was the very first Cafe that I’ve been to after my arrival. Probably because it’s the nearest of all to my student house. It’s straight in the way from Talia (my student house) to the Centre (if you walk through the park) a just one short street separates it from the Waal river. Borboleta is one of the quieter and less crowded cafés (except the weekends), but you can find here everything you want. Beautiful interior, magazines, and books to borrow and read, kind girls behind the bar (mostly students), great coffee and menu full of cakes, sandwiches, toast, yogurts, pancakes and other breakfast. It also provides wifi so you can work or study there easily.


Down Town || web

Down Town je podle mě společně s Yoghurt Barn jedna z nejhezčích kaváren v Nijmegenu. Má ale jeden nedostatek – je zavřená v pondělí a v úterý a v ostatní dny tu bývá tak plno, že občas máte problém najít místo k sezení. Jejich káva i čaje jsou ale naprosto perfektní a to samé platí i o jejich avo toastu a zapečené batátě! To všechno je doplněno opět krásným interiérem v bílé barvě s mramorovými stoly, obrazy na stěnách a gender neutral toaletou. Kavárna rovněž nabízí wifi, ale vzhledem k počtu zákazníků a hluku se tu příliš pracovat ani učit nedá. 

In my opinion, Down Town is together with Yoghurt Barn one of the most beautiful Cafés in Nijmegen. Still, it has few deficits – it is closed on Monday and Tuesday and all other days is so full of people that sometimes you have difficulties finding a place to seat (which is certainly not a deficit for the owners but just the customers). Their coffee and teas are absolutely perfect and the same applies to their avo toast and baked sweet potato! All of this is completed by a beautiful interior in white shadows, marble tables and a lot of pictures on the walls and a gender-neutral toilet. The café also offers free wifi but due to the crowd and noise, it’s not always convenient to work or study there.

Down Town Nijmegen


Bairro Alto Nijmegen

Bairro Alto || web

Bairro Alto je v podstatě přímo vedle Down Townu. Jedná se o poněkud menší kavárnu, ale pokud vám nevadí, že ostatní lidé sedí v podstatě vedle vás, je to skvělá volba! Útulný interiér doplňují květiny na stěnách, světlo do kavárny proudí přímo z výlohy a hned u vchodu si můžete zdarma nabídnout šťávu a vodu s ovocem. V kavárně jsou i místa přímo před výlohou, kde si sice nesednete s kamarádkou naproti sobě, za to ale máte trochu víc prostoru a klidu pokud chcete pracovat nebo číst (i na wifi). Co se týče jídla a pití, rozhodně stojí za vyzkoušení jejich horká čokoláda, kafe je taky moc dobrý a podávaný ve stylových hrnečcích se zvláštní tematikou spodního prádla (pravé překvapení přijde teprve až když na dně hrnečku po dopití kávy). Kromě dortů a jejich bezlepkových variant pak kavárny nabízí spoustu obrovských obložených chlebů a sendvičů a přes oběd i polévky (doporučuju vyzkoušet Tomatovou), ke které si můžete nabídnout jakékoliv pečivo včetně bezlepkového.

Bairro Alto is literally next door to Down Town café. It is a smaller café, but if you don’t mind other people sitting close next to you, Bairro is a good choice to visit! A cozy interior is lightened with flowers on the walls and a big window which provides sunlight for the whole room. You can also have a free lemonade and water just when you step into. There are also few places right in front of the window where you can’t sit opposite to each other with your friends but you have more place if you want to work or study (at the wifi). I would strongly recommend to try their hot chocolate and also coffee, which is served in stylish mugs with drawings of underwear (and the real surprise comes when you finish your coffee and see the bottom of the mug). Besides cakes and their gluten-free variants, the Café also offers various types of bread, toats and sandwiches and even soups (I can recommend the tomato one).


Yoghurt Barn Nijmegen

Yoghurt Barn || web

Yoghurt Barn byl pro mě osobně největším překvapení. Zvenku mě totiž na první pohled příliš nezaujal a podle názvu jsem považovala místo za „joguteria“, asi podobnou těm, co v Praze prodávaj frozen yoghurt. Opak byl ale pravdou. Yoghurt Barn je ze všech těchto 4 kaváren jednoznačně největší a má dost origininální interiér, kdy mi stylem sezení a designem připomíná prosvětlený holešovický Vnitroblock. Kromě jogurtů na přání (od sojových, mandlových, bio i normální), si můžete dát i různé toasty a sendviče, ke kterým vám vždy dají i trochu jogurtu. Současně tu mají slušnou nabídku kávy, čajů a smoothies a vybrat si můžete i z dortů a různých banana breads, které mají zdarma k ochutnání u pokladny. Jako bonus jsou tu plné džbány vody s citronem a malinami, snídaňové menu jogurt + croissant a káva za cca 8 euro a 10 % sleva pro všechny studenty. A smaozřejmě volně přístupnou wifi!

Yoghurt Barn was personally for me the biggest surprise. I didn’t like it from the outside that much and due to the name I considered it a „yoghuteria“ similar to the ones where you can get frozen yoghurt in Prague. But the opposite was true. Yoghurt Barn is out of this 4 cafés the biggest one and has a pretty original interior that can remind you of lightened interior of Vnitroblock (Prague Café). Besides all the yoghurts (soya, almond, bio or normal) you can have various toast and sandwiches, which always comes with a small glass of yoghurt. There is also a great offer of coffee, teas and smoothies and also cakes and banana breads etc. that you can taste for free at the cash desk. As benefit, you can enjoy free tap water with raspberries and lemon, the breakfast menu consisting of yoghurt + croissant + coffee for about 8 euro and 10 % discount for all students. And, of course, free wifi. 


Tak co na kavárny říkáte?
Doufám, že se Vám článek líbil a zajímalo by mě, jaká je Vaše oblíbená kavárna, proč a jestli máte doporučení na kavárnu kdekoliv po Nizozemsku, sem s ní!

Mějte se krásně!

6 thoughts on “CAFÉS OF NIJMEGEN

  1. Tak teď Ti teda závidím. Toto je luxus! Všechny 4 se mi moc líbí a zaujaly mě. Nejvíce asi Yoghurt barn. To člověk u nás nevidí, aby vám k kavárně nabízeli něco zdarma. I ta voda – tady v čr si člověk zaplatí i za vodu z kohoutku 😀 Krásné fotky, fakt mám hned na všechno chuť a nejradši bych si dala nějaký dortík 😀 🙂

    WantBeFitM

  2. Jé, kafíčka a dortíky miluju a tipů na dobré kavárny a podniky není nikdy dost. Není sice úplně pravděpodobné, že bych se do tohoto města někdy v životě podívala, ale nikdy neříkej nikdy.
    No tak jako ty kavárny všechny vypadají naprosto skvěle. Fotky se ti fakt povedly a už pomalu kupuju jízdenky do Nijmegenu. Haha.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *