Doller

HEY APRIL, WERE YOU WORTH IT?

Občas mám pocit, že čas plyne až moc rychle. Dny, týdny a měsíce plynou a najednou se zastavím a říkám si – počkat, to už je květen? Když jsem takhle seděla nedávno v kavárně a přemýšlela nad uplynulým měsícem a faktem, že už se mi to tu v Nizozemsku krátí, na chvíli se mi do hlavy dostala otázka – vážně si to tu užíváš na plno? Udělala jsi tenhle měsíc něco, aby sis za pár let mohla říct, že ten duben 2018 stál fakt za to? Hlavou mi jako první proběhla myšlenka na půlmaraton v Enschede. První půlmaraton v zahraničí. První půlmaraton po operaci. To je přeci něco, co bych si měla pamatovat, ne? Po chvilce přemýšlení jsem otevřela doller. A došlo mi, že jsem toho stihla mnohem víc, co bych si měla pamatovat. Vždyť jsem přeci dvakrát letěla domů. Zvládla jsem dvě zkoušky. Odevzdala 36 stránkovou práci. Dorazila jsem na oslavy dvou skvělých kamarádek a popřála jim osobně. Byla jsem na dvou koncertech. A na výstavě veteránů. Viděla jsem naživo nizozemskou fotbalovou ligu. A taky Nijmegen z paluby lodi a all-you-can-eat palačinkama.

Bylo toho vlastně docela dost. Jak jsem na tohle všechno mohla zapomenout? Možná proto, že pořád někam spěcháme. Snažíme se toho stihnout co nejvíc, vidět co nejvíc, zažít co nejvíc až se kolikrát zapomenem na chvíli zastavit… a možná se i tak trochu poplácat po zádech místo neustálého přemýšlení nad tím, co ještě není hotové a co musím dohnat, dopřát si chvilku spokojenosti nad tím, co všechno už jsme zvládli. A viděli. A zažili. A prostě si jen připomenout, že ten život je vlastně strašně fajn, i když je občas trochu hektickej.

A pokud vás tak náhdou zajímá co všechno se může stát v jednom měsíci právního studenta vyměněnýho do Nizozemska, přichází nekonečná smršť fotek (z nichž některý neměly nikdy spatřit světlo světa):

IF Café s Domi

Duben jsem zahájila v Praze, a to přesně prvního brunchem s Domi, se kterou jsme opožděně oslavily její narozeniny v IF Café. Tahle holka mi neskutečně přirostla k srdci a naše pražský setkání tak nahradily hodinový hovory Praha – Nizozemsko, který mě vždycky zaručeně rozesmály.

Birthday cake

Hned druhý den jsem vyrazila pozdravit do práce a při té příležitosti mamka upekla tenhle parádní dort s kokosovým krémem pro našeho nejmladšího kolegu.

In the clouds

A další den už cestovala zpátky do Nizozemska!

Radboud Law Faculty

Oblíbená trasa: Kolej – fakulta – kolej.

Nijmegen Running

Výhled na St. Stephen’s Church a město z ostrova u řeky.

Borboleta café

A první letošní ledový kafe v naší oblíbený Borboletě.

Picnic

Picnic u řeky a náš první den na pláži.

Swimming

Další z našich plaveckých hodin. O kterých jsem psala tady.

Yoghurt Barn Nijmegen

O Yoghurt Barn už jste mohli číst tady. Tahle naše snídaně s holkama byla ale o to zajímavější, že jsme se tu z ničeho nic rozhodly, že v červnu poletíme na víkend do Londýna a rovnou koupily letenky! #LondonWeAreComing

Barbells Protein Bar

V dubnu jsem taky objevila asi svojí nejoblíbenější proteinovku. Proteinovky normálně nejim, moc mi nechutnaj a většinou se mi moc nelíbí ani jejich složení, tahle je ale chuťově naprostý nebe!

Bootcamp

Rada: Nechoďte na Bootcamp v bílým oblečení. Nevyplatí se to.

Radboud Spring Ball

V půlce dubna se pak konal Radboud Spring Ball. Takovej erasmáckej maturiťák. A bylo to skvělý!

Eindhoven airport

Rovnou z plesu mě čekala cesta na letiště. Takže po celým dni ve škole a půlce noci na plesu, jsem na sebe ve 4 ráno hodila džíny a s večerním líčením utíkala na Flixbus, kterej mě dovezl do Eindhovenu na letiště, abych stihla svůj ranní let. V Nizozemsku totiž takhle ráno nejezděj vlaky, takže Flixbus je asi jediná možnost jak se dostat na letiště, když nemáte auto.

Reebok Running shoes

A ta cesta za to stála, protože na mě čekaly doma tyhle nový běžecký krásky od Reeboku! A běhá se v nich jak v bavlnce, fakt.

Happy Birthday

Pamatujete na ty oslavy? Tak z letiště jsem jela rovnou na tu první (teda ne, hned z letiště jsem si jela nechat vyměnit displej u mobilu #staydebil) a pak pokračovala na oslavu. Rada č. 2: Po 40 hodinách bez spánku na Dlouhou nechoďte. Pokud teda chcete přežít víkend.

Výstava veteránů

Hned druhej den jsme vyrazily na výstavu veteránů. Normálně bych asi tuhle akci do svýho kalendáře nezařadila, ale venku bylo krásně a nakonec to bylo fakt pěkný a zajímavý. Takže schválně – víte podle čeho poznáte pravýho veterána?

Špejle

Ach ta Praha!

SVOČ

Tenhle výsledek mojí měsíční snahy spatří světlo světa přesně příští středu. V český ani zahraniční literatuře to zatím zpracováno nebylo a jestli to dopadne dobře, určitě o ní ještě uslyšíte!

Imagine Dragons Praha

A hned po odevzdání práce nás čekali Imagine Dragons!

Foto Pavla Hartmannová

Co vám budu povídat, byla to naprostá pecka!
Foto Pavla Hartmannová

Smoothie Balance

Kdybych měla jmenovat jednu věc, kterou jsem si za duben naprosto oblíbila, tak je to tohle Smoothie od Hollandie. Nikdy by mě totiž nenapadlo do smoothie smíchat právě tyhle kombinace a přitom je to fakt moc dobrý!

Flying, Airport

V podstatě hned z koncertu jsem letěla zase zpátky do Nizozemska. K tomu se váže taková „veselá“ historka. Vzhledem k tomu, že jsem prakticky nespala, byla jsem už na letišti dost unavená. Vždycky si tak kupuju kafe (i když ty letištní ceny mi přijdou strašný) a většinou se ho snažim nevypít hned v gatu, ale nechat si ho až do letadla. V podstatě ve chvíli, kdy jsme vzlítli jsem usla. S kelímkem v ruce. Nad mým klínem. Takže ve chvíli kdy přišly první turbulence, lekla jsem se a v jakýsi nečekaný moment mi ruka s kafem vyletěla do vzduchu, načež jsem kelímek zmáčkla ve snaze ho neupustit a půlku kafe si vylila do klína :)))  Horší už by snad bylo jen mít bílý kalhoty.

Gym

Z letiště jsem se vydala hned do gymu.

Beach of Nijmegen

Horses on the beach

Už jsem vám říkala, že pláže v Nijmegenu jsou naprosto boží? Je to sice jen u řeky, ale jsou oddělený mostem, takže se tam nedostane žádné auto ani kolo. A navíc tu kolem chodí volně všemožný zvířata. Koně, krávy, kozy.. a je tu kouzelnej klid.

Exams

Evropské soukromé právo a 4 dny do zkoušky.

NEC Nijmegen

N.E.C. Nijmegen v. Jong AZ. Tenhle fotbalovej stadion pro 12 tisíc lidí tu je přímo uprostřed nádhernýho parku. A jo, koukalo se na to líp než na Spartu se Slavií.

Dutch Donut

Sobotní trhy v Nijmegenu. A nejvíc Dutch muffin jakej můžete najít!

Můj půlmaratonskej spolukomplic dorazil do Nijmegenu!

DownTown

Brunch v DownTownu

Enschede Halvemarathon

Enschede Halvemarathon

Finishers! O půlmaratonu v Enschede jsem psala tady. A myslím, že přesně tohle bude jeden z těch zážitků, který si z Erasmu budu pamatovat už na pořád!

Urbanoutfitters photo

Kdybyste se náhodou někdy vydali do Amsterdamu, tak v Urban Outfitters si za 5 euro můžete udělat takovouhle fajn vzpomínku!

Cookie Monster Amsterdam

Cookie Monster v Amsterdamu.

Rag'n'Bone Man Concert

Pravej důvod naší cesty do Amsteru byl koncert Rag n Bone Mana, kterej se konal v AFAS Live areně. Upřímně jsme čekaly plnou halu, na místo toho jsme ale hodinu před koncertem dorazily do téměř prázdný haly a stály tak téměř u podia. Ten koncert byl naprosto skvělej a jeho hlas zní naživo ještě líp než na nahrávkách. O to spíš mě překvapilo, že ho nikdo z místních nezná a jak se ukázalo, tak ani moc Čechů.. já ho poslouchám už dlouho a žila jsem v domnění, že je dost populární. Tak co, znáte od něj nějakou písničku?

Starbucks

Jenny není jen dubnová záležitost. Místní Starbucksy mě pravidelně překřtívaj na Jenny nebo Lenny. A tentokrát to byla ta první varianta.

King's Day

Přesně den po zkoušce se celej Nijmegen (a Nizozemsko) oblíklo do oranžový a slavil se King’s Day. Bylo to hrozně fajn, celý den se tancovalo, zpívalo, pilo a jedlo a všude byla taková hrozně příjemná atmosféra. A kdyby vás náhodou zajímalo, co že to je za svátek a proč Nizozemci tak milujou svýho krále, tak jsem o tom psala tady.

Snatch

A aby to nevypadalo, že jsem celý měsíc jen lítala po trase Praha – Amsterdam – Nijmegen, běhala a učila se, spoustu hodin jsem strávila taky v tělocvičně. A pokud to koleno vydrží, možná o vzpírání a crossfitu uslyšíte teď o něco častěji.


Jestli jste dočetli až sem, chtěla bych, abyste do komentářů napsali alespoň 3 věci, který si z dubna budete pamatovat vy. Co se vám povedlo, kde jste byli, co příjemnýho jste zažili. Zkrátka něco, proč ten duben stál za to 🙂

Mějte se krásně!

podpis

8 thoughts on “HEY APRIL, WERE YOU WORTH IT?

 1. Z dubna si rozhodně budu pamatovat první společnou dovolenou s přítelem a jeho rodiči, ze které jsem byla tak nervózní, že jsem nechtěla ani jet, a nakonec to bylo tak super, že se mi nechtělo vracet se domů. Pak oslavu mých dvacetin, která byla přesně podle mých představ. A Faust ve Stavovském, protože to bylo první představení v životě, ze kterého jsem odešla. 😀 Děkuju za článek, motivuje mě se zase vrátit k deníku ^^

 2. Tyhle články naprosto miluju. Sleduji tě na instagramu, takže jsem si celkem jistá, že některé fotky už jsem viděla právě tam, ale stejně si tenhle článek užívám.
  Doba je hektická a já sama si také někdy říkám, že bych měla trochu ubrat, na chvíli se zastavit. Někdy to jde, jindy ne, ale jsem vděčná za vše, co se mi v životě přihodí, za příležitosti které mě cvrnknou do nosu.
  Doller používám pro letošní rok také a koukám, že jsi toho stihla v dubnu fakt hafec. Haha, dost podobné letadélko mám nakreslené v červenci, kdy se s rodinou chystám do Španělska.
  IF Café je jeden z podniků, do kterého bych chtěla při nejbližší návštěvě Prahy zavítat.
  Ten dort? Naprostá pecka! Hned bych si ho dala.
  Běhání a plavání, dvě aktivity, na které nedám dopustit. Konečně jsem sehnala i plavky, které mi sedí, drží na svém místě a vypadám v nich dobře (teda aspoň si to myslím já… a moje mamča :D), takže si to užívám o to víc. Reebok normálně moc nemusím, ale tyhle běžecký botky? Tak to jsem se zamilovala.
  Také jsem ochutnala tohle smoothie od Hollandie a potvrzuju, že je fakt moc dobrý!
  Ale kdybys chtěla vědět, jaká fotka se mi v tomhle článku líbila nejvíc, tak je to Cookie Monster v Amsterdamu! To je fakt TOP.
  Myslím, že je z fotek patrné, že sis duben užila. A to je fajn. Já si ho také užila a 3 věci, díky kterým si ho budu pamatovat, jsou jednoznačně: výlet na Říp s přítelem, první návštěva psího útulku a oslava kamarádčiných narozenin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *