10 ČESKÝCH INSTABĚŽCŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO SLEDOVAT

Ahoj všichni!

Po delší odmlce (zkoušky, život a tak) jsem tady dneska s trochu jiným článkem, ke kterýmu jsem dostala impuls včera, když jsem kroužila nekonečně dlouhý kola po našem univerzitním atletickém ovále. S každým dalším kolem šla moje motivace od desíti k pěti, čemuž nepomáhal ani fakt, že bylo venku asi 30 stupňů. Samozřejmě široko daleko nikdo nebyl. Všichni byli u vody. Kdo by taky šel běhat v největším horku, když se může koupat. 

Ten trénink byl ve výsledku samozřejmě super. Jako vždycky. Vzhledem k tomu, že tu ale nemám v Nizozemsku nikoho, kdo by se mnou trénoval, většinou trénuju sama. A to je pak vůbec nejhorší se na ten ovál vůbec dokopat. A ač to bude znít divně, právě v tu chvíli zapínám instagram. Sleduju totiž spoustu běžců a ať už trénujou, běží závod nebo zkouší nový trasy, vždycky mě to nakonec nakopne jít taky. Mezi všema těma profilama s outfitama, kosmetikou, make upem a štěňatama totiž existuje docela početná skupina českých a slovenských „instaběžců“. A to jsou právě ti, o kterých dneska bude řeč. Ti, co se mlčky dřou na trati i v kopcích. Ti, co je vcelku zaručeně potkáte na některém z českých závodů. Ti, co si zažili stejně špatných a dobrých tréninků jako vy. Ti, co se nebojej přiznat, když jim něco nevyjde. A ti, kterým přejete každý nový PR, protože víte, kolik dřiny za tím je.

A tak je na čase představit 10 českých (slovenských) instaběžců, který stojej za to sledovat!
Disclaimer: Jirku Homoláče ani Evu Vrabcovou Nývltovou vám sem dávat nebudu. Známe je všichni a jejich výkony jsou stejně tak ve hvězdách, že se jim my, normální smrtelníci, jen těžko přiblížíme. 

1. Running2

Soňa a Michal jsou jednoznačně skvělými reprezentanty českýho běhu. Kdo jinej miluje běh na tolik, že dokonce i uspořádá svojí svatbu během závodu, a to konkrétně Pražský půlky (a že byla krásná!).  Pokud jste tak ještě nenarazili na jejich instagram, dost pravděpodobně jste viděli ty krásný svatební běžecký fotky na sítích Runczech. A kromě instagramu maj i blog, kde najdete spoustu fajn tipů na běhání. Takže prostě povinnost!

Running2

2. Iva

Iva běhá snad od rána do večera a ne zrovna krátký vzdálenosti. Kromě toho, že pobíhá všude po světě, si například se ségrou zaběhla Horskou výzvu v Krkonoších dlouhou 63 km. A kromě toho se s ní můžete zapojit do letní výzvy, kterou najdete kde jinde než u ní na profilu. Takže jestli trénujete na maraton nebo jste taky dálkoběžec, tak Iva je ta správná volba!

Iva

3. Marek

Spoustu lidí začíná s během proto, že si chtějí zlepšit postavu. Jestli tak hledáte motivaci pro tohle (a nejen pro to), najdete ji tady, protože Marek za rok zhubnul přes 75 kg. Kromě toho se vyběhal na skvělý vzdálenosti, krásný časy a já upřímně nejradši sleduju to, jak se s každým měsícem zlepšuje. Pokud se pak vydáte na některý ze závodů Night Run nebo Runczech, dost pravděpodobně ho tam potkáte – stejně jako kdysi já. Jsem moc ráda, že se známe osobně a budu držet palce na první půlmaraton!

Marek

4. a 5. Martin a Nikča

Martin a Nikča jsou podle mě asi nejhezčí běžeckej pár v Česku a nejeden běžec / běžkyně podle mě sní o podobným protějšku! Za tu dobu co je sleduju Martin vylepšil svoje osobáky asi stokrát a vyhnal je do kosmickejch časů a Nikča zas letos pokořila svůj první maraton za taky naprosto skvělej čas. Kromě toho je teď můžete potkat i na tréninkách @runjinak a kdybyste náhodou měli špatnou náladu, Nikči stories vás zaručeně vždycky pobavěj!

Martin

Nikča

6. Lenka

Lenka je sice ze Slovenska, ale žije v Praze (takže ji tak nějak můžem počítat mezi Čechy?) a v uplynulé sezoně jste ji mohli potkat na tréninkách pražské Reebok Runcrew. A kromě toho, že je krásná a úspěšná, je to neuvěřitelně pozitivní člověk, který vás vždycky nabije spoustou pozitivní energie. Mě si získala už dávno, pokud ale váháte, pusťte si její poslední video, kdy se vydala na cestu 488 km z Košic do Bratislavy. Protože to rozhodně stojí za to.

Lenka

7. Martin

Další ze zástupců mužského pohlaví (a další Martin), má podle mě naprosto skvělý běžecký fotky, běhá taky absolutně skvělý časy a zároveň je ambasadorem @runjinak, takže ho můžete potkat i na některé z jejich akcí. Svoje tréninky docela pravidelně reportuje na stories, což je vždycky dobrej reminder k tomu se zvednout, nazout kecky a vyběhnout.

Martin

8. Sexymaninprogress aka Jirka

Všichni víme, že chlapi s malýma dětma a tátové obecně maj něco do sebe. Kromě toho, že je jeho dcera naprosto kouzelná (a včera se mimochodem oženil – GRATULACE!), Jirka by podle mě bezpečně vyhrál mistrovství republiky v běhu s kočárkem. Takže jestli se ještě někdo z vás vymlouvá, že na běhání nemáte čas kvůli dětem, teď už víte jak na to.

Jirka

9. Andy

Kromě toho, že Andy studuje na nutriční terapeutku a ví tak moc dobře jak je to s jídlem a výživou, najdete v jejím feedu i spoustu běžeckých příspěvků, jídla a jógy. A kdyby se vám náhodou její instagram okoukal, můžete zavítat na její blog, kde zrovna nedávno psala o svém prvním půlmaratonu!

Andy

10. Kačka

Kromě toho, že má Kačka zaručeně nejhezčí a nejdelší copy na trati, má za sebou skvělej výkon z Vltava Runu nebo třeba půlmaratony v Praze a Budapešti. Zkrátka další z holek, ze který uvidíte od startu až do cíle jen záda a já mám její příspěvky neuvěřitelně ráda!

Kačka


Tolik k mým současným 10 nejoblíbenějším českým běžeckým feedům.

A pokud sledujete na IG nějaké běžce, budu ráda za tipy na vaše oblíbence!

6 thoughts on “10 ČESKÝCH INSTABĚŽCŮ, KTERÉ STOJÍ ZA TO SLEDOVAT

  1. Zajímavé tipy a upřímně znám jen Nikču a Martina, ale ne z instagramu, ale u twitteru – jsou neuvěřitelně vtipní! 🙂

  2. Tak od jedničky do šestky jsou to i mé oblíbené profily, Andy Mokrejšovou znám zase přes Andy FitFab 🙂 Svět je malej…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *