HARD TIMES

HARD TIMES.

Název výstavy, na kterou jsme se včera vydaly do pražskýho Doxu. Už při čtení úvodního „intra“ na první zdi, jsem si vzpomněla na článek od Terezky, který jsem četla den předtím – a který, podle mě, velmi dobře vystihuje paradoxy dnešní doby. Mám totiž občas pocit, že dnešní společnost se neustále snaží honit za něčím „co je správný“. Co na tom, že se za pár let zjistí, že to správný zas tak úplně není. To je přeci jedno. Teď je to trend. A pak zas bude správný něco jinýho. A tak je najednou čím dál víc lidí vegany, jako by to nebyly ani dva roky, kdy světem frčelo paleo a lidi se přejídali masem a vejci. Najednou jsou všichni zero-waste a plast-free, jako by se teprve až v roce 2018 zjistilo, že třídit odpad je správný a plasty ničí přírodu. A matky do toho přestávají očkovat svoje děti kvůli nepotvrzeným obavám a tak máme čím dál víc nakažených spalničkami, místo toho, abychom byli vděční, že ve 20. století existovali lidi, kteří s vakcínou přišli, aby mohla pomáhat.

A tak je to pořád dokola.
Neberte mě za slovo.
Nemyslím si, že plasty jsou dobrá věc.
A ano, měli bychom je třídit, omezit a hlavně vyřešit celý tenhle problém.

Ale nemáte pocit, že je trendy bojovat proti problémům.. který tu byly celou dobu?
A nezpůsobili jsme si většinu z nich sami?

Tak asi takový pocity jsem měla ze včerejší výstavy.
A tady máte její malou ukázku.

WELCOME TO HARD TIMES // intro

Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví.

A proč jsme neteční k tomu, co se kolem nás děje?

A/ Přímo se nás to nedotýká.
B/ Stejně s tím nemůžeme nic dělat.
C/ Už nás nic nepřekvapí.

A tak si raději jdeme zacvičit…

Péčí o své tělo a vzhled jsme nikdy nebyli posedlí tak jako dnes. Každý den vznikají nové fitness programy. Místo sedmiminutového kruhového tréninku přichází šestiminutový. Abychom nemuseli volit mezi jógou a akrobacií, je tu akrojóga. 

Ale teď je tu trénink pro tělo, mysl i svědomí, která může navíc prospět společnosti.

Je to rozcvička, která vás přinutí zabývat se velkými problémy dnešního světa. V téhle tělocvičně je totiž nemůžete ignorovat! Vypoťte svou vinu a netečnost, potrénujte si svědomí, postavte se k téhle výzvě čelem. Kdo ví, možná získáte lepší fyzičku, nebo přijdete na to, jak vyčistit oceány či zbavit svět chudoby.

DATAMAZE #2

aka velmi zajímavá expozice o tom, jak data ovládají naše životy.

.. a na závěr Tatabojs!
Pro fanoušky. Nejen. 


Mimochodem – nepřipomíná vám to expozice od Kintery?

A jestli někoho tahle kombinace tří výstav moderního umění zaujala, rozhodně doporučuju Dox navštívit!
Můžete si to střihnout třeba na místo fitka.

1 thought on “HARD TIMES

  1. Deni!
    Veľmi dobre si to napísala a vystihla. Ja osobne som tiež trochu guilty kvôli podlahnutiu niektorým trendom a presne preto som vďačná za pripomenutia – what is real and what matters. Vďaka za tento článok! a takisto – thank god for art!!! 🙌🏻❤️ opatruj sa ❤️

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *